Kontakt
czwartek, 25 czerwca, 2026
Echo Ełku
  • News
  • Na sygnale
  • Rozmaitości
  • Social Media
  • Kultura
  • Motoryzacja
  • COVID-19
  • Sport
  • Historia
  • Felieton
  • Bez kategorii
  • Kontakt
Brak rezultatów
Zobacz wszystko
  • News
  • Na sygnale
  • Rozmaitości
  • Social Media
  • Kultura
  • Motoryzacja
  • COVID-19
  • Sport
  • Historia
  • Felieton
  • Bez kategorii
  • Kontakt
Brak rezultatów
Zobacz wszystko
Echo Ełku
Brak rezultatów
Zobacz wszystko

Strona główna Na sygnale

Paranoicy z WIOŚ w Olsztynie? Śmierdzi im z Eko-Mazur?

adminadam adminadam
7 czerwca 2024
w kategorii: Na sygnale, News, Rozmaitości, Social Media
0
Paranoicy z WIOŚ w Olsztynie? Śmierdzi im z Eko-Mazur?

Urzędnicy z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Olsztynie, delegatura w Giżycku stwierdzili, że uciążliwy smród w Siedliskach oraz w północnych obszarach Ełku może pochodzić z przedsiębiorstwa EKO – Mazury w Siedliskach.

Jak to stwierdzili? Nie potrzebowali pachnometru ani śmierdziomierza, o których pisaliśmy ironicznie, wystarczyło badanie „organoleptyczne”! Czyż może być to takie proste? Przecież uporczywi zaprzeczacze temu, że w Ełku śmierdzi, twierdzą, że im nie śmierdzi, śmierdzi zaś paranoikom. Czy urzędnicy WIOŚ to paranoicy?

– W celu ustalenia źródła uciążliwości zapachowych podjęto kontrole instalacji mogących mieć wpływ na ten aspekt – piszą urzędnicy w odpowiedzi na apele mieszkańców Siedlisk, którym smród przeszkadza najdotkliwiej. – W wyniku tych działań stwierdzono, że podmiotem koniecznym do skontrolowania w zakresie emisji odorów jest Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami „Eko-Mazury” w Siedliskach.

Jak ci urzędnicy mogli tak stwierdzić? Przecież smród jest zjawiskiem relatywnym! Więcej, ten, kto twierdzi, że śmierdzi, pluje jadem na jedyną i słuszną ełcką władzę. A jeśli pisze o tym dziennikarz, to z pewnością jest nieobiektywny! Urzędnicy stwierdzili to „organoleptycznie” i nie potrzebowali do tego innowacyjnych technologii z ełckiego Techno-Parku, którego innowacyjność polega naszym zdaniem na tym, iż jest on żywym przykładem działania tzw. Prawa Parkinsona – urzędnicy, żeby udowodnić, że są potrzebni, zadają prace sami sobie nawzajem. Ale my o innych urzędnikach, którzy wykonali pracę na wniosek zainteresowanych uciążliwym smrodem mieszkańców Siedlisk.

– Kontrola zakładu Eko-Mazury została przeprowadzona w dniach 13-22 maja – czytamy dalej w piśmie. – Podczas czynności kontrolnych prowadzonych w godzinach wieczornych w dniu 13 maja inspektorzy dokonali organoleptycznej oceny powietrza na terenie Siedlisk. Przy ulicy Mlecznej wyczuwalny był zapach charakterystyczny dla odorów powstających w wyniku składowania odpadów, miał charakter migracyjny. Przeprowadzono oględziny składowiska oraz terenu zakładu wokół kwatery. Zapach przy kwaterze był identyczny jak ten, który był wyczuwalny w Siedliskach, a w szczególności przy ulicy Mlecznej.  

Co dalej? Zasady obiektywizmu dziennikarskiego wymagają, żeby oddać głos drugiej stronie, czyli ełckim włodarzom. Wysłaliśmy zapytanie o komentarz, jednak nie za bardzo oczekujemy odpowiedzi, gdyż z reguły nasze niewygodne pytania są po prostu przez tę władzę ignorowane. Zadajemy pytanie – co się dzieje w Eko-Mazurach, co tam jest składowane i utylizowane, że tak śmierdzi po deszczu? Jeśli my nie dostaniemy odpowiedzi, to mamy przypuszczenie, że włodarze będą jednak skłonni się wcześniej czy później do tego odnieść, gdyż mieszkańcy Siedlisk poinformowali o sprawie program „TVN Uwaga”. Znając procedury, to przed kamerami wystąpi zastępca prezydenta miasta i jakiś urzędnik z Eko-Mazur. Tomasz Andrukiewicz nie może być ze smrodem utożsamiany, gdyż to zakłóci jego publiczny wizerunek i będzie potrzebne zatrudnianie jeszcze droższych agencji reklamowych i publikowanie jeszcze większej ilości infantylnych filmików w social media, żeby załagodzić tzw. kryzys wizerunkowy i rysę na krysztale. To oczywiście tylko nasza opinia, poparta jednak dziennikarskim doświadczeniem organoleptycznym.

fot. ilustracja

Tagi: #paranoicy#smród#zaprzeczacze
UdostępnijWyślij
adminadam

adminadam

Powiązane artykuły

Co to był za wieczór. Alkohol i nóż w brzuchu!
Na sygnale

Co to był za wieczór. Alkohol i nóż w brzuchu!

24 czerwca 2026
Alarm! Niewybuch z II wojny światowej
Na sygnale

Alarm! Niewybuch z II wojny światowej

23 czerwca 2026
ARMAGEDON! Zerwane dachy, zalania i ponad 70 interwencji strażaków!
Na sygnale

ARMAGEDON! Zerwane dachy, zalania i ponad 70 interwencji strażaków!

22 czerwca 2026
Następny Post
O smrodzie! Tak ci końcówkuję z niepisaniowości. Natreść mi ości i uzo.

O smrodzie! Tak ci końcówkuję z niepisaniowości. Natreść mi ości i uzo.

Pięknisiokracja i Pachnisiokracja, czyli Ernesta z Wydmin glossa do Polityki Arytotelesa

Pięknisiokracja i Pachnisiokracja, czyli Ernesta z Wydmin glossa do Polityki Arytotelesa

Zginął broniąc granicy

Zginął broniąc granicy

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane

CHAOS NA STADIONIE! DO AKCJI RUSZYŁY SIŁY Z SIEDMIU POWIATÓW

CHAOS NA STADIONIE! DO AKCJI RUSZYŁY SIŁY Z SIEDMIU POWIATÓW

2 tygodnie temu
Złoty kogut. Szary Sobol. Męki pismaka. Fuck ai

Złoty kogut. Szary Sobol. Męki pismaka. Fuck ai

2 tygodnie temu
Alarm! Niewybuch z II wojny światowej

Alarm! Niewybuch z II wojny światowej

2 dni temu
Uczniowie sprawdzili swoją wiedzę prawną

Uczniowie sprawdzili swoją wiedzę prawną

3 tygodnie temu

Kategorie

  • Bez kategorii
  • COVID-19
  • Felieton
  • Historia
  • Kultura
  • Motoryzacja
  • Na sygnale
  • News
  • Rozmaitości
  • Social Media
  • Sport

Znajdź interesujący Cię tag

#bmw #ełk #felieton #gminaEłk #inwestycje #narkotyki #ogłoszeniepłatne #podwyżki #policja #powiat #powiatełcki #prostki #radni #starostwo #tragedia #tragicznywypadek #wośp #wośpełk #wybory #wypadek #wójt alkohol Bezpieczeństwo ełk kierowca kobieta KPP Ełk kradzież mandat marihuana narkotyki Oszustwo pieniądze pijany Policja pomoc poszukiwany prostki przepisy rower rowerzysta sklep wakacje Wypadek zatrzymanie
Brak rezultatów
Zobacz wszystko

Wyróżnione

Upadł, trafił do szpitala, ale najpierw dojechał do mety

Wieczorny dramat na skrzyżowaniu. Dwa auta rozbite, są ranni

🔴 Tragiczne zdarzenie nad jeziorem Sajenko w Augustowie

REKORDZISTA! Przepracował 5 tys. godzin w roku

Co wydarzyło się chwilę przed śmiercią 30-latka?

Kierowca nie miał żadnych szans po zderzeniu z ciężarówką

Rosnąca popularność

Wieczorny dramat na skrzyżowaniu. Dwa auta rozbite, są ranni
Motoryzacja

Wieczorny dramat na skrzyżowaniu. Dwa auta rozbite, są ranni

adminadam
21 czerwca 2026
0

Jak informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, zderzyły się samochody marki Peugeot i Isuzu. Łącznie...

Alarm! Niewybuch z II wojny światowej

Alarm! Niewybuch z II wojny światowej

23 czerwca 2026
Co to był za wieczór. Alkohol i nóż w brzuchu!

Co to był za wieczór. Alkohol i nóż w brzuchu!

24 czerwca 2026
Kierowca nie miał żadnych szans po zderzeniu z ciężarówką

Kierowca nie miał żadnych szans po zderzeniu z ciężarówką

17 czerwca 2026
ARMAGEDON! Zerwane dachy, zalania i ponad 70 interwencji strażaków!

ARMAGEDON! Zerwane dachy, zalania i ponad 70 interwencji strażaków!

22 czerwca 2026
Echo Ełku

Ostatnie wpisy

  • Co to był za wieczór. Alkohol i nóż w brzuchu! 24 czerwca 2026
  • Alarm! Niewybuch z II wojny światowej 23 czerwca 2026
  • ARMAGEDON! Zerwane dachy, zalania i ponad 70 interwencji strażaków! 22 czerwca 2026

Kategorie

  • Bez kategorii
  • COVID-19
  • Felieton
  • Historia
  • Kultura
  • Motoryzacja
  • Na sygnale
  • News
  • Rozmaitości
  • Social Media
  • Sport

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE I WYDARZENIA

Subskrybuj, aby otrzymywać dodatkowe informacje bezpośrednio na skrzynkę!

© 2021 PJK Consulting - Premium WordPress sites by PJK Consulting.

Brak rezultatów
Zobacz wszystko
  • News
  • Na sygnale
  • Rozmaitości
  • Social Media
  • Kultura
  • Motoryzacja
  • COVID-19
  • Sport
  • Historia
  • Felieton
  • Bez kategorii
  • Kontakt

© 2021 PJK Consulting - Premium WordPress sites by PJK Consulting.